МАКЕДОНИЈА

ПОЛИТИКА

СВЕТ

КУЛУМНИ

nenad-novakovski

Ние не гласаме за чоколадо без леб – ние сега гласаме за слобода и човечки правдини

Катастрофалното раководство од ВМРО-ДПМНЕ што на сиот глас труби дека не требало да се гласа ...

Read More »
atanas-kirovski

Неопределените ќе гласаат за опозицијата

Атанас Кировски Се крена голема врева околу последната анкета што ја презентираше Телма. Многумина сметаат ...

Read More »
keken

Кекеновски до Тарчуловски: Јохане, Амди Бајрам му е поважен на Груевски од тебе

Пред да дојдам на овој митинг во моето родно село Љубанци, на влезот од селото ...

Read More »
atanas-kirovski

Ваква хипокризија како кај Слободан Угриновски манипулатор со емоциите на југоносталгичарите немам видено досега во животот

Атанас Кировски Таква хипокризија како кај Слободан Угриновски, лустриран кодош и манипулатор со емоциите на ...

Read More »

МАГАЗИН

БИЗНИС

ЕКОНОМИЈА

СПОРТ

САТИРА

Uncategorized

atentati_vasko

ВАСКО ЕФТОВ ПРЕДВИДУВА ДЕКА ЗАЕВ ЌЕ ПРАВИ ИНЦИДЕНТИ ПРЕД ИЗБОРИ

Сакам да ви кажам дека постои едно политичко сценарио, се надевам дека тоа политичко сценарио ...

Read More »
bicikliski

БИЧИКЛИСКИ ПРОЦЕНУВА ДЕКА ДПМНЕ ЌЕ ОСВОИ 68 ПРАТЕНИЦИ

ПОЧНА ДА ГИ ФАЌА ХИСТЕРИЈА 🙂 како се наближува недела …и почнуваат зелени да тресат ...

Read More »
remenski

ШОКАНТНО!!! СДСМ ГО НАПАЃА ДПМНЕ А РЕМЕНСКИ СО СЛУЖБЕНО ВОЗИЛО НА МИТИНГ ВО КУМАНОВО

Имено, со службеното возило Ременски вечерва пристигнала на митингот во Куманово, а со тоа уште еднаш ...

Read More »
dragan-agovski

РЕЖИМОТ ПРЕД ИЗБОРИ СЕ ПРЕСМЕТА СО УШТЕ ЕДЕН НЕИСТОМИСЛЕНИК

РЕЗИЛ, во паника ДПМНЕ наредува отпуштање на граѓани кои говореле на митингот на СДСМ од ...

Read More »
Close
WpCoderX