Home / Uncategorized / АЛБАНЦИТЕ ВО ПАНИКА! КИНА И РУСИЈА ИСПРАЌААТ ВОЈСКА НА КОСОВО
Soldiers with the People's Liberation Army at Shenyang training base in China, March 24, 2007. DoD photo by Staff Sgt. D. Myles Cullen, U.S. Air Force. (Released)

АЛБАНЦИТЕ ВО ПАНИКА! КИНА И РУСИЈА ИСПРАЌААТ ВОЈСКА НА КОСОВО

Албанците се многу нервозни во врска со цврстата поддршка што Србите ја добија по последниот состанок на Вучиќ и Путин во Кремљ! Тие ги информираа своите сојузници на Запад за дипломатски канали дека Вучиќ во Москва и неодамна во Пекинг всушност добива уверување дека овие две сили се подготвени да испратат воена помош за Србија за интервенција во Косово

Дипломатската офанзива на српскиот претседател Александар Вучиќ, која се состана со двајца најмоќни лидери во светот во изминатите две недели – лидерите на Кина Си Џипинг и Руската Федерација, Владимир Путин, и добија недвосмислена поддршка за решавање на косовскиот проблем – предизвикаа вистинска параноја во Приштина!

loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*