loading...

Амди Бајрам: Прстенот со лав ќе го сменам за ружа?

loading...
16Shares

Откако премиерот Зоран Заев, најави дека Амди Бајрам ќе стане дел од владината коалиција, на социјалните мрежи и во јавноста почнаа негодувањата. Повторно стана актуелна и фотографијата на која Амди го носи прстенот со лавот, партискиот симбол на …

Човекот отворено и јавно си признава – „нека знае цела јавност, јас сум ги научил како да се подмитуе, како да ги добиваат Ромите“. …

Претседателот на Обединетата партија за еманципација на Ромите (ОПЕР), Неждет Мустафа реагира на одлуката Амди Бајрам после 11 години поддршка за власта на ВМРО-ДПМНЕ, сега да влезе и во владата на Зоран Заев.

Пишува: Ида Протугер Вељковиќ Амди Бајрам е спореден лик во оваа колумна. Ќе пишувам за квалитетните луѓе кои останаа во Македонија и кои се раритетен вид од ранг на белиот носорог. Ќе пишувам за другарка ми Јана.

Секогаш пратеник од владиното парламентарно мнозинство, коалициски партнер на Бранко Црвенковски, Љубчо Георгиевски, Никола Груевски, а сега и на Зоран Заев, пратеникот Амди Бајрам, по заканите за кафез, свеќи и гробишта, во интервју за 1ТВ вели …

Новиот партнер во Владата на Зоран Заев, вечниот Амди Бајрам своевремено носеше прстен со симболот на ВМРО-ДПМНЕ, лавчето. Откако сега ВМРО-ДПМНЕ го замени со СДСМ, се наметнува прашањето дали ќе купува нов прстен, овојпат со „ружа“.

Влегувањето на Амди Бајрам во Владата ја разбранува целата јавност, но и владината коалиција. Постојаниот партнер на СДСМ, Партијата за целосна еманципација на Ромите, смета дека е апсурд да се коалицира со партија која правела малверзации и со …

loading...
WpCoderX