(ВИДЕО) ДРАМА ВО ГРЦИЈА: Солун потопен за неколку минути ! Има исчезнати

loading...
0Shares

Силно невреме со грмотевици и град го погоди денес Солун, а спасувачките служби во рок од неколку часа добиле 300 повици за помош.

Спасена е жена која била однесена од водата, додека продолжува и спасувањето на луѓето кои останале заглавено во автомобилите на мостот.

0Shares
loading...
WpCoderX