loading...
loading...

ВИДЕО: Мајсторија на „кралот“ – Барса ја почувствува моќната левица на Бејл!

loading...
0Shares

Реал Мадрид се врати во игра и израмни на 2-2 на гостувањето кај Барселона. „Кралевите“ ја искористија бројчаната предност и сега имаат можност во последните 15 минути да стигнат до целосен пресврт.

Акцијата на левата страна стигна до Марко Асенсио кој испрати центаршут по земја на кој налета Герет Бејл и со разорен удар ја затресе мрежата на Тер Штеген.

Во натпревар со многу картони и по два гола на секоја страна, се чини дека овој резултат ќе биде најправеден.

0Shares
loading...
WpCoderX