loading...
loading...

(ВИДЕО) Свештениците на протест! Поп се закани дека со оружје ќе го брани името!

loading...
0Shares

– Ние од црквата со молитва, но ако треба ќе земеме и оружје в раце и нема да седиме со скрстени раце. Ќе го браниме тоа што е наше и свето, што сме го наследиле од нашите предци, што треба да го оставиме на нашите поколенија – рече тој на вчерашниот протест откако премиерот Зоран Заев го објави договорот со Грција за решавање на спорот со името.

 

0Shares
loading...
WpCoderX