loading...

(ВИДЕО) Терористите удрија на Алепо па стигна одговор од руската авијација

loading...
0Shares

Руските сили извршија силни воздушни напади врз терористите во северниот дел на Алепо, како одговор на повредите на договорот за прекин на огнот од страна на терористите.

Џихадистите претходно пукаа во Ал-Захра и Ал-Калидиа, при што загинаа најмалку еден цивил и беа повредени најмалку уште 12 лица.

Терористите ги изведоа овие напади на вести дека Русија и Турција планираат да го отворат автопатот Алеп-Газиантеп.

 

loading...
WpCoderX