Home / Uncategorized / ВИКИПЕДИЈА ПРОЦЕНУВА ДЕКА РЕАЛ МАДРИД ЌЕ ОСВОИ 3-ТА ТИТУЛА ПО РЕД ВО ЛШ

ВИКИПЕДИЈА ПРОЦЕНУВА ДЕКА РЕАЛ МАДРИД ЌЕ ОСВОИ 3-ТА ТИТУЛА ПО РЕД ВО ЛШ

Енциклопедијата на Интернет, популарната „Википедиа“, на својата страница ја запиша титулата во Лигата на шампионите (ЛШ) зад името на Зинедин Зидан.

Таму стои дека Французинот има три трофеи во најпрестижното натпреварување во Европа, 2015/16, 2016/17 и во овогодишното издание… кое сѐ уште не го освоил.

loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*