loading...

ВМРО МАТЕМАТИЧКИ ПРЕЦИЗНО ДОКАЖА ДЕКА ЗА 10 МЕСЕЦИ ИЗГУБИЛЕ 11 ПРАТЕНИЦИ

0Shares

ВМРО-ДПМНЕ успеа: докажа математички прецизно дека за 10 месеци изгубиле 11 пратеници, дека Заев им купи неколкумина (другите у притвор). И така сега ќе си седат како мачиња, ќе си бидат конструктивни, а власта фактички веќе може да работи на случајот “двотретинско мнозинство за промена на Уставот”. Математиките продолжуваат – некој собира, друг вади, трет дели и сите заедно помножени ќе одиме по ѓаволите.

Билјана Ванковска

0Shares
loading...
loading...
WpCoderX