Home / Uncategorized / Девојче од Македонија преживеа хорор во сообраќајка во Србија

Девојче од Македонија преживеа хорор во сообраќајка во Србија

„Детето со часови било заглавено во згмечениот автомобил. Вриштеше и повикуваше помош, додека на предното седиште беа двајца нејзини мртви роднини со кои патувала.

Кутрото дете! Спасувачите едвај дојдоа до неа, а кога и пријдоа, беше надвор од себе. Лекарите едвај успеаја да ја смират и тоа со седативи“ – вели потресен очевидец на вчерашната страшна сообраќајна несреќа во Србија во која животот го изгубија пет државјани на Србија и двајца државјани на Македонија, пренесуваат медиуми.

Очевидци на несреќата велат дека вчера околу 7.20 часот на авто патот присуствувале на потресни сцени какви нема ни во филмовите.

loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*