loading...

Димитров вечерва ке обелодени што се случило со преговорите за промена на името

0Shares
Image may contain: 1 person, suit and text

Вечерва (13.4.2018 г.) од 22:30 часот во „360 Степени“ на ТВ Алсат-М – интервју со министерот за надворешни работи, Никола Димитров, за:

-исходот од вчерашната средба во Охрид со шефот на грчката дипломатија, Никос Коциас, и шансите да се стигне до решение за прашањето за името;
-очекувањата од извештајот на Европска комисија за Македонија, кој ќе биде објавен во вторник;
-прекршувањето на странски влијанија и интереси во Македонија.

0Shares
loading...
loading...
WpCoderX