loading...
loading...

ИВАНОВ: ВО ТЕКОТ НА ДЕНОТ ЌЕ СЕ ОБРАТАМ ДО ЈАВНОСТА

loading...
0Shares

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, денеска ги прими претседателот на Владата на Република Македонија, г. Зоран Заев и министерот за надворешни работи на Република Македонија, г. Никола Димитров.

Информираме дека средбата траеше две минути. Во текот на денешниот ден претседателот Иванов ќе има обраќање до македонскиот народ и граѓаните на Република Македонија.

0Shares
loading...
WpCoderX