Home / Uncategorized / Миленко до Груевски и Мијалков: До пред 3 дена се криевте, како се чувствувате денес?

Миленко до Груевски и Мијалков: До пред 3 дена се криевте, како се чувствувате денес?

Ме интересира, една недела подоцна, како се чуствуваат оние што гласаа/излегоа спротивно од вољата на народот: Драган Данев, Рангелова, Дарко Панчев, Зафир Хаџиманов, Митко Лимунада Јанчев, Љубчо Георгиевски, Номче Мојсовски, Бунтур, Бубо Каров…?

Бедници…

Како се чуствуваат и оние што се криеја: Груевски, Илија Димовски, Јанкуловска, Мијалков…?

Како се чуствува Заев и дузината околу него при секое следно качување во авиончето? Оти американците планираат да го отстранат во нај скоро време. Предлагам во авиончето покрај муртинското копито да се и: Р. Поповски, Муки, Б. Маричиќ, Н. Димитров, К. Анѓушев и Р. Шекеринска.

А како ли се чуствуваат Колинда, Макрон, Меркел, Курц, Хан, Столтенберг, Могерини, Мед Дог и сличните откако гордиот Македонски народ им го начука сосе јајца?

Ја се чуствувам ептен горд.
Поразот на фашизмот во Европа, започна во Македонија.

Фејсбук статус на Миленко Неделковски

loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*