loading...

Ова е последната слика на Авичи пред смртта

0Shares

Светот-познат DJ Avicii почина на 28-годишна возраст, пишува Daily Mail.

Телото на родениот  музичар во Шведска и продуцент, кој е познат по хитовите како Wake Me Up, Levels и Hey Brother, беше пронајдено во Оман во петокот. Причината за смртта сѐ уште не е позната.

Avicii, роден со името Тим Берглинг, ги прекинеатурнеите  во 2016 година поради здравствени проблеми. Тој страдал од акутен панкреатит. Во минатото тој се борел со зависностите и бил хоспитализиран два пати поради проблеми со алкохолот.

0Shares
loading...
loading...
WpCoderX