loading...

ПОПОТ КОЈ ГО ПРОКОЛНА ЗАЕВ, ОДБИ ДА ВРШИ ОПЕЛО НА ТАТКОТО НА ВАСКО КОВАЧЕВСКИ

loading...
549Shares

Откако починал таткото на екс пратеникот од Битола, Васко Ковачевски кој што требало да се погреба на гробиштата Св. Недела во Битола во тоа време на богослужба Ковачевски налетал на она фашистичко копиле од поп кое на протестот на ќосињата во Битола го проколна премиерот Зоран Заев да му стане отров причествувањето во црква каде наместо да го отслужи опелото на покојниот татко на екс пратеникот ова гомно од поп го отфикарил со образложение дека неговиот татко бил предавник?!?!

loading...
WpCoderX