Home / Uncategorized / ПРОДОЛЖУВААТ ТЕНЗИИТЕ! РОМАН АБРАМОВИЧ ПРОТЕРАН ОД БРИТАНИЈА

ПРОДОЛЖУВААТ ТЕНЗИИТЕ! РОМАН АБРАМОВИЧ ПРОТЕРАН ОД БРИТАНИЈА

Британската виза на Роман Абрамович истече пред три недели, а новата не беше издадена, пишува британското издание “Бел”, наведувајќи ги своите извори.

Според британските весници, еден руски бизнисмен не добил официјална најава дека му била одбиена нова виза за Обединетото Кралство. Очигледно, властите продолжуваат да ги разгледуваат неговите документи.

Визата на Олигарх не беше проширена за прв пат од 2003 година, кога го купи фудбалскиот клуб Челзи, по што помина многу време во Лондон.

Поради проблеми со визите, Роман Абрамович не присуствуваше на вчерашниот финален натпревар од Купот на Англија, каде што неговиот Челзи го порази Манчестер Јунајтед.

Suggest an edit
loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*