loading...
loading...

ПРОФЕСОРОТ КАЛАЈЏИЕВ СО ЛЕГЕНДАРНA ИЗЈАВА: Сите устави па и нашиот е правен според претходната умисла дека не може претседател да стане будала, ама нас баш тоа ни се случи!

loading...
288Shares

– Сите уставни и законски регулативи се правени според претходна умисла дека не може претседател да стане некоја будала која ќе прави будалаштини и ќе амнестира цела мафија и банда комплет после објавени над сто аудио снимки со тешки криминали, но нас баш тоа ни се случи и сега ќе си имаме мака да ги донесеме овие што избегаа во Грција, а да биде иронијата поголема, баџанакот на Мијалков кој седи во судот во Стразбур ќе треба да одлучува дали може да ги екстрадираме во земјава и да им судиме!

Професорот Калајџиев на Канал 5.

288Shares
loading...
WpCoderX