Home / Uncategorized / ТЕРОРИСТ НА УЧК БИЛ ПОДГОТВЕН ДА ПУКА ВО ВУЧИЌ ДОКОЛКУ ПРОДОЛЖИ КОН БАЊЕ

ТЕРОРИСТ НА УЧК БИЛ ПОДГОТВЕН ДА ПУКА ВО ВУЧИЌ ДОКОЛКУ ПРОДОЛЖИ КОН БАЊЕ

Терористи биле подготвени да пукаат во претседателот на Србија, Александар Вучиќ доколку продолжел со патот кон Бање, пишува Србија денес.

Неговата посета не беше реализирана поради барикадите кои долж патот ба поставени од поранешни припадници на ОВК предводени од претседателот на општината, Беким Јашариј.

„Екстремистите беа подготвени да пукаат на Вучиќ и неговата придружба. И новинарите можеа да се уверат дека беа вооружени со долги цевки, а имаше и снајперисти. Над југот од Србија ненајавено беа подигнати борбени авиони на војската на Србија“ – вели извор за „Сбија денес“.

loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*