ХАОС ВО АМЕРИКА?! Руски знамиња и протести на улиците на Вашингтон и Лондон (ФОТО)

loading...
0Shares

Многу граѓани на САД и Велика Британија силно се спротивставија на нападот врз Сирија.

Денот откако САД, Велика Британија и Франција нападнаа наводно објекти за хемиско оружје во Сирија, анти-воените демонстранти се собраа на Плоштадот на Унијата во Њујорк за да го поканат светот “да ја брани Сирија и да го освои американскиот империјализам”.

Постерите што ги носеа демонстрантите беа:  “Без војната во Сирија” и “САД / НАТО – добиваат крвави раце од Сирија”.

Демонстрантите пред Белата куќа во Вашингтон носеа знаме со натписот “Стоп за расизам и воена машина дома и во странство”.

Протестите се одржаа во Лос Анџелес, Филаделфија, Портланд, Сакраменто и многу други американски градови.

0Shares
loading...
WpCoderX