loading...

Анархистите во Грција подготвуваат нереди

Да го нападнеме празникот на Барак Обама во Атина, повика грчката анархистичка група “Рубикон”. Членови на Левичарската движење се подготвуваат да извршат провокации за време на дводневната посета на американскиот претседател во јужноевропски држава, што започнува утре. Од “Рубикон” ги повикаа своите приврзаници да го саботираат мирното одвивање на посетата на домаќинот на Белата куќа.

loading...
loading...
Close
WpCoderX