loading...

Газпром со нов рекорд

Газпром шести пат оваа есен забележа историски дневен максимум на извозот на гас за Европа. На 11 ноември, вчера, биле доставени 597,9 милиони кубни метри, се наведува во соопштението на компанијата, цитирано од агенциите. Зголемувањето спрема 10 ноември, кога беше поставен претходниот рекорд (591,7 милиони кубни метри), е 6,2 милиони кубни метри.

loading...
loading...
Close
WpCoderX