loading...

Синот на Шумахер по стапките на татко му

Синот на легендарниот Михаел Шумахер – Мик, оди упорно по стапките на својот татко. Кьолнският весник “Експрес” излезе со информација дека 17-годишниот Германец веќе се подготвува за новата сезона, и тоа за учество во нова класа. Во оваа година Мик тераше во германската и италијанската Формула 4. Во оваа недела сепак Шумахер помладиот правел тестови со болид за Формула 3.

loading...
loading...
Close
WpCoderX