loading...

Одложено рочиштето за насилните протести во Општина Центар во организација на Груевски и Јанакиевски

Никола Груевски и Миле Јанакиески в понеделник нема да седнат на обвинителна клупа за првото обвиниение на СЈО за насилните протести во општина Центар, а рочиштето е одложено  за 16  декември, пет дена по изборите.
Судењето е одложено по барање на Никола Додевски. Додевски го известил судот дека нема да може да присуствува на закажаното рочиште бидејќи организирал дводневна работилница, на које е и учесник, за имплементација на законот за одмерување на казни.
Настанот бил закажан пред Додевски да ја добие поканата за закажаната главна расправа, стои во судското соопштение.
извор: 24вести
loading...
loading...
Close
WpCoderX