loading...

Додега Груевски зборуваше, непознато лице довикнуваше “Шутка не ти бега Никола”

Инцидент настана на митингот на ВМРО–ДПМНЕ во скопската населба Аеродром откако маж извика „Шутка не ти бега Никола“ додека лидерот на партијата Никола Груевски го држеше својот говор пред подржувачите.

Постапката предизвика реакција меѓу дел од насобраните, а полицијата го отстрани лицето од местото на настанот.

loading...

Од МВР информираат дека мажот кој довикувал за време на говорот не е приведен, но бил отстранет од местото на собирот со цел да се избегнат дополнителни проблеми, јави 24 Вести.

loading...
loading...
Close
WpCoderX