loading...

(ВИДЕО) ЖЕСТОК ДУЕЛ НА АЛСАТ! ПЕНДАРОВСКИ ДО ПОПОСКИ: ГИ ПРЕСПАВТЕ ПОСЛЕДНИТЕ ДВЕ ГОДИНЕ, НЕМАТЕ ПОЈМА ШТО СЕ СЛУЧУВАШЕ ВО ДРЖАВАВА

Ви ја пренесуваме вчерашната Емисија  200 на телевизијата Алсат М на која ставовите за кризата во земјава, меѓународната политика и прислушувањето ги соочија носителите на пратеничките листи во првата изборна единица. Стево Пендаровски од СДСМ, Никола Поповски од ВМРО-ДПМНЕ, Артан Груби од ДУИ и Идриз Орана од ДПА. Ова беше прва дебата организирана во изборната кампањата на која присуствуваа претставници на четирите најголеми партии.

 

loading...

loading...
loading...
Close
WpCoderX