loading...

МАКЕДОНСКАТА НОРДИСКА РАКЕТА ДАРКО ДАМЈАНОВСКИ СЕ ПОБЛИСКУ ДО 4-ТА ОЛИМПИЈАДА

Најдобриот македонски нордиец Дарко Дамјановски е се поблиску до обезбедување на пласман за идната Зимска Oлимпијада која ќе се оддржи за нешто повеќе од една година во Пјонг Чанг – Јужна Кореа.

Трикратниот македонски олимпиец на вчерашниот натпревар во Рамсау – Австрија го освои 38 место во конкуренција од 110 натпреварувачи, а со тоа доби и 116 фис поени кои го приближуваат до нов пласман за идните Олимписки Игри.

loading...

И покрај многу деструкции изминатиов период, Дамјановски сеуште работи доста мотивирано и со полна пареа за промоција на овој малку познат спорт во Македонија.

dare

loading...
loading...
Close
WpCoderX