loading...

Заев на Телма: Уверен сум дека ќе победиме, но ако сепак победи мафијата на изборите, јас ќе се повлечам од сите политички функции

– Уверен сум дека ќе победиме. Народот сака промени, режимот е прочитан. Но сепак, ако победи мафијата, јас ќе поднесам оставки на сите политички функции и во СДСМ и во општина Струмица и ќе се вратам на бизнисот.

Ова на Телма го кажа лидерот на СДСМ, Зоран Заев.

loading...
loading...
loading...
Close
WpCoderX