loading...

ДПМНЕ 51 СДСМ 49

ДИК вечерва соопшти дека според првичните резултати од гласањето на вчерашните избори за пратеници на Македонија, Коалицијата ВМРО-ДПМНЕ освоила 51, додека здружената опозиција предводена од СДСМ освоила 49 пратеници.

Според нив, ДУИ освоила 10, Беса, 5, Алијанса за Албанците 3 и Беса 5 пратеници.

loading...
loading...
loading...
Close
WpCoderX