loading...

Заев: Заборавиле „демохристијаните“ дека за православните христијани крстот е симбол на воскреснувањето

Лидерот на СДСМ,Зоран Заев на својот фејсбук профил го искоментира морбидното славење на , православните христијани ВМРО ДПМНЕ кога една жена се појави со крст на кој беше заковано неговото име.

-Заборавиле “демохристијаните” дека за нас, православните христијани, крстот не е симбол на смртта туку е симбол на воскреснувањето – напиша тој.

loading...
loading...
loading...
Close
WpCoderX