loading...

НАДРОДЕ СПРЕМАЈСЕ! КОАЛИЦИЈАТА ДУИ-ДПМНЕ ГИ ОДБИВА СИТЕ ПРЕГОВОРИ ВО ДИК

Државната изборна комисија одржува седница на која се одлучува за осумте приговори на Коалицијата предводена од СДСМ и уште осум приговори од БЕСА. Според досегашниот тек на седницата и очигледната стара тројна партиска коалиција во ДИК, најверојатно сите ќе бидат одбиени.

loading...
loading...
Close
WpCoderX