loading...

НОКАУТ ЗА РЕЖИМОТ!!! АХМЕТИ НА АЛСАТ М: ЌЕ ЈА ПОЧИТУВАМЕ ВОЉАТА НА АЛБАНСКИТЕ ГРАЃАНИ И КЕ СЕ НАСОЧИМЕ КОН ОНА ШТО ГО БАРА МНОЗИНСТВОТО!!!

Во емисијата 200 на Алсат М телевизија во која вечерва гостуваше лидерот на ДУИ Али Ахмети, од истата испрети сериозна порака околу формирањето на новата Влада. Имено лидерот на ДУИ зпрашан од новинарот какво е неговото мислење со оглед на тоа дека гласачите на ДУИ и мнозинството на албанци се плашат од коалиција со ДПМНЕ и воедно сите анкети укажуваат дека сакаат коалиција со СДСМ, Ахмети одговори дека ќе ја почитува вољата на албанците и ке се насочи кон она што го бараат истите, воедно укажувајќи дека оние албански гласачи кои ја подржале СДСМ не извршиле предавство туку тоа е нивно граѓанско право.

loading...
loading...
Close
WpCoderX