loading...

ПРОВЛАДИНИТЕ ИНФОРМИРААТ ДЕКА ДПМНЕ ЈА ДОГОВОРИЛЕ ВЛАДАТА БЕЗ ГРУЕВСКИ

Порталот “ЕКСКЛУЗИВ” објавува дека новата влада е веќе формирана и ќе биде составена од ВМРО-ДПМНЕ, ДУИ и Алијансата на Албанците во Македонија.

 

loading...

Како што објавува порталот, ДПМНЕ и коалицијата ке има 66 пратеници наспроти 54 од страна на опозицијата.

Порталот пишува дека битно прашање е кој ќе биде Премиер бидеќи е можно Груевски да не е новиот премиер но тоа да биде некој од редовите на ВМРО-ДПМНЕ.

loading...
loading...
Close
WpCoderX