loading...

Мухамед Зекири разочаран зошто албанските партии во заедничкиот став не побарале продолжување на мандатот на СЈО

Pa drejtësi ska barazi !!! #PSP
Без правда нема еднаквост !!! #СЈО

Ова е краткиот фејсбук статус кој го објави пратеникот од СДСМ, Мухамед Зекири, најверојатно како одговор на објавените барања на Албанските партии а во кои е изостанета досегашната нивна декларативна заложба и поддршка за продолжување на мандатот на Специјалното Јавно Обвинителство

loading...
loading...
loading...
Close
WpCoderX