loading...

Британија и покрај Брегзит ќе ќари 60 милиони евра

Велика Британија ќе добие 60 милиони. Евра од Европската унија за справување со штетата од поплавите во текот на зимата на 2015 година-2016 година, пишува весникот New Europe, цитиран од “Фокус”. Лондон побара поддршката на блокот за обнова на инфраструктурата, оштетена од поројните дождови. “Кога една држава членка има проблем, другите активно соработуваат и помагаат. Велика Британија ќе се искористи од солидарноста на ЕУ и покрај Брекзит и активирањето на член 50 “, истакна европратеникот Жозе Мануел Фернандез, кој е одговорен за ова прашање.

loading...
loading...
Close
WpCoderX