Home / Uncategorized / Заев излезе на говорница и се обрати до пратениците на ДПМНЕ: Сакале вие или не, Претседател ќе биде избран
loading...

Заев излезе на говорница и се обрати до пратениците на ДПМНЕ: Сакале вие или не, Претседател ќе биде избран

Лидерот на СДСМ Зоран Заев рече доколку пратениците од ВМРО-ДПМНЕ продолжат да ги кршат Деловникот и Уставот, мнозинството ќе избере претседател на Собранието било каде.

loading...

-Пет седмици, триесет дена парламентарното мнозинство оформено овде буквално ве моли да прекинете да го кршите Деловникот, а вие се правите како паднати од Марс. Конститутивната седница секогаш траела од еден до пет часа, а не волку многу, рече Заев.

Тој ги потсети пратениците од ВМРО-ДПМНЕ дека од над 1 милион гласачи добиле 400.000 гласа и дека тоа не е мнозинство.

Извор: A1Он

loading...
Close
WpCoderX