Home / Uncategorized / Новиот Премиер Заев се обрати до јавноста: Добро сум не се грижете
loading...

Новиот Премиер Заев се обрати до јавноста: Добро сум не се грижете

Лидерот на Социјалдемократскиот сојуз СДСМ Зоран Заев, кој денекса бешенападнат во парламентот во Скопје денеска му пратил  порака на претседателот на ГЕРБ и иден премиер на Република Бугарија Бојко Борисов. “Ти благодарам на прашањето брате мој! Добро сме. Малку сум ранет, но сум добро”, напишал Заев до Борисов, објави БГНЕС

Вечерва дојде до тежок инцидент во македонскиот парламент. Демонстранти упаднаа во Народното собрание и натепаа група пратеници. Меѓу нив беше и Зоран Заев, пренесуваат бугарските медими.

loading...
loading...
Close
WpCoderX