loading...

(ВИДЕО)Нов скандал на Трамп: брутално го бутна црногорскиот премиер

Американскиот претседател Доналд Трамп денес се обрати на лидерите на самитот на НАТО во Брисел.

Сакајќи да си направи пат до генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, Трамп предизвика непријатен гаф кога грубо го одбутна премиерот на Црна Гора, Душко Марковиќ.

loading...
loading...
loading...
Close
WpCoderX