loading...

Канчевска се навикнува во опозиција: Нема веќе штикли и ташни од по 2000 евра

Никола Груевски ја ,,приземји” министерката за култура и пратеничка, една од најдотераните жени во политиката кај нас, Елизабета Канческа Милевска.

Денеска, тие вршеа увид во градежните работи на Турскиот и Албанскиот театар, а Бети (46), позната по својот префинет моден стил и по високите потпетици, прв пат јавноста имаше можност да ја види во спортско – лежерна комбинација, приземјена во ниски спортски патики.

loading...

 

Покрај патиките, таа на себе имаше и фармерки, дизајнерски каиш, памучна маичка и лесна раскопчана блуза во сива боја.

Откако во 2008 година стапи на функцијата министерка за култура, таа секогаш се појавуваше на јавни настани средена од глава до пети, а највпечатлив детал неретко и беа интересните и уникатни високи потпетици.

Дури и се пишуваше за тоа како Милевска често ги комбинира штиклите со пригодата на која што е поканета, а пред неколку години медумите известуваа за нејзините високи потпетици со животниски принт, купени од странство, со кои се појави на изложба на фрески, чии што мотиви идеално се совпаднаа со нејзиниот моден аутфит.

Покрај што е голем љубител на добрата штикла, таа е позната и како обожавателка на модниот бренд Версаче. Минатата година на Саемот на книги дојде со чанта од светскиот моден гигант, а познавачи на цените на чантите Версаче, тврдеа дека станува збор за модно парче кое што чини од 1.600 до 2.000 евра.

loading...
loading...
Close
WpCoderX