loading...

БОМБА ОД ИТАЛИЈА! МИЛАН ГО КУПУВА КРИСТИЈАНО РОНАЛДО?

Изненадувачка вест доаѓа од Италија, кој говори дека Милан планира да го доведе фудбалерот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо ова лето. Португалецот истакна дека ќе си замине од клубот, а тимот од Италија ќе се обиде во овој преоден рок да ја доведе ѕвездата на „Сан сиро“.

Бурно е деновиве во Милан, откако голманот Џанлуиџи Донарума одби продолжување на договорот. Тимот од „Сан сиро“ ќе мора да го продоаде Донарума, доколку сака да заработи пари, знаејќи дека следното лето тој ќе биде слободен играч.

loading...

Како што пренесуваат медиумите од Италија, Милан планира да го искористи Донарума во зделката со Роналдо, знаејќи дека Реал Мадрид сериозно се интересира талентираниот голман на „росонерите“.

loading...
loading...
Close
WpCoderX