loading...

Америка продолжува да го контролира балканот: Рама победник во Албанија

Владејачката Социјалистичка партија во Албанија на чие чело се наоѓа актуелниот премиер Еди Рама е победник на парламентарните избори, покажуваат излезните анкети.

Според анкетите, партијата ќе освои меѓу 45 и 49 отсто од гласовите, а опозициската Демократска партија ќе има до 34 отсто освоени гласови.

loading...

Се проценува дека Социјалистичката партија би можела да освои над 71 од 140 места во парламентот, пишува Ројтерс.

loading...
loading...
Close
WpCoderX