loading...

САД ГО ПОДДРЖА ЕРДОГАН

Науерт упати соопштение по повод првата годишнина од обидот за пуч во Турција од 15. јули 2016. година, зад кој стои терористичката организација ФЕТО.

„Пред година дена, храбрите граѓани на Турција без оглед на политичката припадност се спротиставија на обидот за пуч и застанаа во заштита на демократијата. САД уште еднаш сака да ја нагласи својата полна поддршка на демократијата на Турција и демократските институции на оваа земја”, пишува во соопштението.

loading...
loading...
loading...
Close
WpCoderX