loading...

Се обеси пејачот на „Линкин парк“

Честер Бенингтон, пејачот од бендот „Линкин Парк“ вечерва се самоуби со бесење. Тој е пронајден мртов по долготрајна борба со депресијата. Според „ТМЗ“, „Билборд“ и „Мирор“, 41-годишниот фронтмен на бендот „Линкин Парк“ е пронајден мртов на неговиот приватен имот во Палос Верде во Лос Анџелес.

„Линкин Парк“ требаше да ја започне својата турнеја на крајот од јули, откако го објавија својот последен албум насловен „One more light“.

loading...
loading...
loading...
Close
WpCoderX