loading...

Конечно се помирија: Ким Јонг-ун и Трамп се ракуваа во Пјонгчанг?! (ФОТО)

Светот го обиколи фотографијата со речиси незамислива сцена: претседателот на Северна Кореја, Ким Јонг-ун, се ракува со својот американски колега Доналд Трамп во Пјонгчанг, каде што од денеска се одржуваат Зимските олимписки игри.

Всушност, станува збор за двојници на двајцата шефови на држави, кои веќе подолго време ја брануваат светската јавност со меѓусебни закани и навреди, а планетата трепери од можноста за избувнување нуклеарна војна на корејскиот полуостров.

loading...
loading...
loading...
Close
WpCoderX