Home / Uncategorized / Мицковски: Османи предизвика дипломатски скандал
loading...

Мицковски: Османи предизвика дипломатски скандал

ВМРО ДПМНЕ смета дека одлуката на вицепремиерот за евроинтеграции Бујар Османи да не учествува на регионалната конференција, е „приватизирање на државата за свои лични потреби и индивидуални маркетинг цели“.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски во видео обраќањето истакнува дека неговата партија не се согласува со ваквата одлука и ја оценува како „незрело и скандалозно однесувањето на потпретседателот на владата кој по сопствена оценка и поради причини кои никако не ја засегаат Република Македонија одлучил да не учествува на регионалната конференција на која се преставувани државите од Западниот Балкан и на која се разговара за европската интеграција на регионот“.

loading...
loading...
Close
WpCoderX