Home / Uncategorized / ПУТИН ПЛАНИРА ДА ИСПРАТИ ВОЈСКА ВО СОРБИЈА ВО СЛУЧАЈ АЛБАНЦИТЕ ДА ГО ОКУПИРААТ СРПСКИОТ ДЕЛ ОД КОСОВО
loading...

ПУТИН ПЛАНИРА ДА ИСПРАТИ ВОЈСКА ВО СОРБИЈА ВО СЛУЧАЈ АЛБАНЦИТЕ ДА ГО ОКУПИРААТ СРПСКИОТ ДЕЛ ОД КОСОВО

Рускиот претседател Владимир Путин има план да испрати значајна воена помош за Србија во случај албанските екстремисти да почнат да го освојуваат северот на Косово.

НАТО се предупредува на случајот и Мустафа: Армијата на Србија може да го окупира КОСОВО неколку часа!

loading...

Ова го тврди интелигенцијата на Пактот на НАТО, која, наводно, дознала за тајната стратегија на Путин во случај на нова војна во Косово. Според овие податоци, Москва е подготвена да испрати 200 воени инструктори и повеќе од 1.000 специјални сили во Белград, како и борбени авиони со пилоти и друго оружје.

Помош на сојузниците
Токму врз основа на ова знаење, велат тие, генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг ги предупреди лажните државни лидери Косово Ису Мустафа и Хашим Тачи минатиот петок дека оваа воена алијанса не влезе во конфликтот.

loading...
Close
WpCoderX