Home / Uncategorized / СЈО ПОБАРА ПРИТВОР ЗА ЕДЕН ОД ОБВИНЕТИТЕ ЗА ШАМАРИ ВО ЦЕНТАР КОЈ 3 ПАТ НЕ СЕ ПОЈАВУВА НА СУДЕЊЕ
loading...

СЈО ПОБАРА ПРИТВОР ЗА ЕДЕН ОД ОБВИНЕТИТЕ ЗА ШАМАРИ ВО ЦЕНТАР КОЈ 3 ПАТ НЕ СЕ ПОЈАВУВА НА СУДЕЊЕ

Специјалната јавна обвинителката, Фатиме Фетаи, побара мерка притвор, откако судот соопшти дека Милан Андоновски, обвинет во случајот „Шамари во Општина Центар“, по третпат не се појави на судење.
Барањето на мерка притвор доаѓа и покрај тоа известувањето дека Андоновски имал ларингитис и боледување од две недели, но проблемот е во тоа што тој претходните два пати тој не го оправда своето недоаѓање.
И додека Фетаи навестува дека на слредното рочиште ќе има нови отсуства, нејзиниот колега Гаврил Бубевски изразува верување дека доколку Андоновски се појавел на судење, никој немало да му наложи да копа или да има некоја друга физичка активност, но стои и забелешката дека на обвинетиот не му била заведена ниту температурата.

loading...
Close
WpCoderX