Home / Uncategorized / УТРЕ КЕ БИДЕ ДОНЕСЕН ЗАКОНОТ ЗА ЈАЗИЦИ
loading...

УТРЕ КЕ БИДЕ ДОНЕСЕН ЗАКОНОТ ЗА ЈАЗИЦИ

Продолжението на 32. седница на Собранието на која на дневен ред се амандманите на Законот за употреба на јазиците ќе биде закажано за утре. Ова, како што потврдуваат за МИА, е договорено на денешната средба на претседателот на Собранието Талат Џафери со координаторите на пратеничките групи на која присуствуваа и потпретседателите на Парламентот.

Од Кабинетот на Џафери уште нема официјална информација, туку само вообичаено посочуваат дека за тоа кои седници ќе бидат закажани ќе биде ставено на веб-страната на Собранието до крајот на денот.

loading...
loading...
Close
WpCoderX