Home / Uncategorized / 5 ЗАРОБЕНИ НАУЧНИЦИ СПАСЕНИ НА АНТАРИКОТ
loading...

5 ЗАРОБЕНИ НАУЧНИЦИ СПАСЕНИ НА АНТАРИКОТ

Аргентински мразокршач спаси пет американски научници кои беа заробени на остов недалеку од Антарктикот.

 

loading...

Министерството за надворешни работи на Аргентина соопшти дека петте научници се превезени со хеликоптер на мразокршачот, пренесе AP.

Министерството порача и дека мразокршачот не можел да пријде на островот, затоа што мразот околу него бил многу тврд.

ените сили на Аргентина соопштија дека научниците се во добра состојба, а дека во САД ќе бидат префрлени кога тоа ќе го дозволат временските услови.

loading...
Close
WpCoderX