Author Archives: sloboden14

ДУИ ПОВТОРНО СЕ НАКЛОНИ КОН ДПМНЕ, ОСМАНИ НАЈАВУВА ВЛАДА?

Во Македонија се врши притисок за непочитување на принципот победникот на изборите да состави влада, потенцира портпаролот на ДУИ, Бујар Османи во интервју за Гласот на Америка на албански јазик. Во време кога се одвиваат преговори за состав на новата влада по изборите на 11.декември, се чини дека ДУИ подготвува терен за коалиција со ВМРО-ДПМНЕ. – Мислам дека тоа што ...

Read More »

Ќе се вклучи ли и МПЦ во десоросоизацијата?

Отец Ивица Тодоров го знаевме како еден од ретките свештеници на Македонската Православна Црква кој искрено се трудеше да го проповеда Евангелието. Честопати ги гледавме неговите настапи на телевизија и ги следевме неговите пишувања на социјалните мрежи во кои даваше објаснувања за религиските работи. Веројатно негов најголем проект е школата за веронаука во која ги поучуваше основите на христијанската вера. ...

Read More »

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ИВАНОВ УЖИВА ВО СНЕЖНОТО КРУШЕВО

Неколку дена убавините на снежното Крушево реши да ги искористи и претседателот Иванов. Импресиониран од природната убавина на градот, претседателот на државата не изостави да прошета по крушевската чаршија, скијачките терени, крушевските улици како и да ги посети музеите и останатото културно богатство на градот. Иванов е сместен во претседателската вила во Крушево и според наши информации нема посебен повод за посетата, ...

Read More »

ОТЕЦ ОД МПЦ КОНТРАСОРОСОИД

Во засилената медиумска пропаганда за „десоросоизација” на Македонија, станаа дел и свештените лица од Македонската православна црква. Провладините медиуми го цитираат отец Ивица Тодоров од Скопската епархија на МПЦ, кој на својот Фејсбук профил ја „оценува” целта на Џорџ Сорос. -Целта е морална и генетска мутација, да го забрзаат светскиот процес на ентропија, односно празнење на духовните, менталните, интелектуалните и ...

Read More »

Најхаризматичната жена во светот Мишел Обама се подготвува за иден претседателски кандидат?

Денес на Твитер тој го најави своето враќање во политиката со негов стил од неговиот личен профил (@BarackObama)) и напиша: “Здраво на сите! Се враќам на старите методи. Дали ова уште функционира?”, вели Обама со неговиот познат хумор.Потоа додаде дека Мишел и тој заминале на кус одмор “но потоа се враќаме на работа”. Тој побара од 81,9 милиони луѓе кои ...

Read More »

Моете дете цел живот ќе има слика пред себе од татко му кој беше претепан од гавазите на Грујо и нема проблем што истиот доби порција во парк

Марјан Стаменковски Доста мои пријатели не го делат мојот став, но Моево дете на пример цел живот ќе има слика пред себе татко му претепан од гавазите на Грујо, така да не гледам проблем во порцијата што ја доби Грујо у парк.

Read More »

Зошто пратениците во земјата со најмизерен живот земаат плата од 68 000 денари?

Бидејќи досега никој не се осмелил да ми даде одговор, и еве јас сум глупава, и сакам некој да ми објасни ЗОШТО пратениците треба да ги имаат следниве погодности во најсиромашната земја во Европа, во земјата со најмизерен живот , најлошо јавно здравство, извршители на врата без разлика на статусот и економската состојба на семејството. Минимална плата од 68 000 ...

Read More »

ШОК ЗА СРБИЈА! МОЖНО Е РУСИЈА ДА ГО ПРИЗНАЕ КОСОВО

Москва би можела да го признае Косово во рамките на воспоставувањето на новите односи меѓу Америка и Русија, вели водечката експертка за Русија во Велика Британија Мери Дејевски, а пренесува српски Блиц. Една од најугледните британски експерти и коментатори за Русија ја изнесе можноста дека Русија би можела да ја признае независноста на Косово, како дел од поширок договор меѓу ...

Read More »

НЕМА СПАС ЗА ГРУЕВЦИ! ТРАМП ЗАСТАНА ЗАД ЦИА

Претседателот на САД Доналд Трамп вчера го посети седиштето на американската Централна разузнавачка агенција (ЦИА) во Ленгли, Вирџинија, при што истакна дека и дава целосна поддршка на агенцијата и им порача на вработените дека е „со нив илјада отсто“. Според светските медиумите, обраќањето на Трамп во седиштето на ЦИА, на првиот ден по преземањето на должноста претседател, се толкува како ...

Read More »

СНС Македониум: Тодор Петров е портпарол и активист во сенка на ВМРО-ДПМНЕ

Претседателот на Светскиот македонски конгрес (СМК) Тодор Петров наместо да ги застапува националните интереси стана портпарол и активист, во сенка на ВМРО-ДПМНЕ, вели за „Мета“ заменик-претседателот на новоформираниот Семакедонски национален совет – Македониум, Никола Ставрески. Тој вели дека Семакедонскиот национален совет – Македониум е национална и непартиска организација, а разликата меѓу нив и СМК е што тие работата тимски и ...

Read More »
Close
WpCoderX