Author Archives: sloboden14

МОРБИДНО ФОТО: ВО САНДУК ИЗНЕСЕН 25 ГОДИШЕН ЗАТВОРЕНИК ОТКАКО НЕ МУ ПРУЖИЛЕ ЛЕКАРСКА ПОМОШ

Meri Nikolova пред 5 часа · Денес во сандук е изнесено мртвото тело на 25 годишен осуденик. Не му е пружена лекарска помош. Четири часа фрлен на под додека да дојдат од погребално. Ужас, страв, мене ова ме растажува многу, веќе трета година се борам за нивните права но од власта ни збор за осудениците. Згрозена сум од сите институции, ...

Read More »

Сефер Цаноски до вработените на Кочан: Додека вие протестирате, вашиот газда веројатно ужива на јахта!

Сефер Цаноски, син на бизнисменот Фијат Цаноски, чиј што објект ,,Космос’’ беше срушен во 2011 година, а за што СДСМ четири години подоцна објави телефонски разговори, за кои тврди дека се доказ за политички мотивирано рушење, се огласи на својот Фејсбук профил, по повод протестите на вработените на Сеад Кочан, осомничен во случајот ,,Труст’’ кој што е во бегство. Според ...

Read More »

Трајко со партиите зад затворени врати! Што договараат?

Партиите попладнево повторно седнаа на заедничка маса со претседавачот со конститутивната седнца на новиот парламент Трајко Вељаноски.Координацијата е скриена од јавноста без присуство на медиумите. Иако во текот на вчерашниот ден беше договорен соодносот на членовите на Комисијата за избор и именување, денеска новата замка или како што вели опозицијата е прашањето кој ќе биде претседател на Комисијата. Состанокот кај ...

Read More »

Пореметени едни. Од каде се накотивте толку будали

И така, не многу долго по смртта на диносаурусите, се појавиле првите луѓе. Биле македонци и веднаш потоа излегла првата читанка со македонска азбука. Тоа се случило пред 400 илјади години! Пред пирамидите и пред фараоните. Дури и пред Кромањонецот и Крапинскиот човек. И пред Аустралопитекусот и Неандерталецот. Оваа книга наречена Зета Македонија – 400 илјади години македонска цивилизација е ...

Read More »

Тоа е, браќа и сестри мои, секоја револуција наебува од мангупите во своите редови

Мангупите што ја уништија контрареволуцијата Илче е суспендиран, Бетмен е избркан од работа и забрането му е да влегува во барокната штабквартира на вмро, Дурловски е на сослушување во центарот за контаминации, Рамче е на сослушување во центарот за деконтаминации, Елена Мисиркова пробала да се убие со брзо читање на “македонцките работи”, јелена, пак, секој петок урда јаде во бурек, ...

Read More »

Гордана Марковска ЛАЖЕ!!! Оваа “суштество“ никогаш нема исчекорено ниту еден заеднички чекор со нас од #ШаренатаРеволуција!!!

Гордана Марковска ЛАЖЕ!!! Оваа “суштество“ никогаш нема исчекорено ниту еден заеднички чекор со нас од #ШаренатаРеволуција!!! Можеби, велам можеби, била присутна како уфрлен провокатор од ДРПМНЕ, кои слушаа, гледаа, следеа и по протестие носеа извештаи во МВРО-ВМРО! Но велам само – можеби… оти имаше такви, а да ли таа била една од нив, незнам,незнам -но сепак, не би рекол… не ...

Read More »

Мојата, твојата, нашата Македонија

Мојата, твојата, нашата Македонија Пролетта и промените некако неминовно доаѓаат заедно. А со нив и сонцето и слободата се враќаат. Македонија за скоро ќе биде спокојна, стабилна, сплотена, праведна земја, едно поубаво место за живеење на сите нејзини граѓани. Разединетоста на нашиот народ која што се случува со децении, а посебно во овај период, е неубава за сите, особено кога ...

Read More »

Наградена откако го испра Груевски во Канал5?

Менаџментот на телевизија Канал 5 вчера попладне донел одлука да ја смени Лидија Богатинова од позицијата главен уредник на телевизијата. На нејзино место назначена е новинарката Маја Дамјановска. Богатинова цели 10 години беше на оваа позиција во телевизијата а уредувачката политика што ја водеше беше фаворизирање на владејачката ВМРО-ДПМНЕ. Според извори од Канал 5, Богатинова добила директорска позиција но ингеренциите ...

Read More »

ПАНИКА ВО ДПМНЕ – ГУГЛ ЗНАЕ КОЛКУ ЛУЃЕ ИМАШЕ НА ПРОТЕСТОТ ВО СКОПЈЕ!

Вистинска паника владее во ВМРО-ДПМНЕ по разочарувачките факти за вчерашниот протест на кој очекуваа масовна посетеност од граѓаните, но присуство земаа само разочарувачки мал дел од партиското членство на ВМРО-ДПМНЕ. Бројките според провладините портали на чело со „Курир“ воопшто не се дека имало 100 000 граѓани, бидејќи според ГУГЛ и според официјалните методи на мерење на толпа, основното правило за ...

Read More »

УКИМ да му ја одземе научната титула на Иванов

УКИМ да му ја одземе научната титула на Иванов Иванов со своето однесување е срам за УКИМ но и за сите други универзотети кои му доделија почесна титула. По се што прави, во светот со право се прашуваат: Ако ова ви бил еден од подобрите доктори на политички науки на УКИМ, кој предавал политички теории, политички ситем и демократија тогаш ...

Read More »
Close
WpCoderX