МАКЕДОНИЈА

МОРБИДНО ФОТО: ВО САНДУК ИЗНЕСЕН 25 ГОДИШЕН ЗАТВОРЕНИК ОТКАКО НЕ МУ ПРУЖИЛЕ ЛЕКАРСКА ПОМОШ

Meri Nikolova пред 5 часа · Денес во сандук е изнесено мртвото тело на 25 годишен осуденик. Не му е пружена лекарска помош. Четири часа фрлен на под додека да дојдат од погребално. Ужас, страв, мене ова ме растажува многу, веќе трета година се борам за нивните права но од власта ни збор за осудениците. Згрозена сум од сите институции, ...

Read More »

Сефер Цаноски до вработените на Кочан: Додека вие протестирате, вашиот газда веројатно ужива на јахта!

Сефер Цаноски, син на бизнисменот Фијат Цаноски, чиј што објект ,,Космос’’ беше срушен во 2011 година, а за што СДСМ четири години подоцна објави телефонски разговори, за кои тврди дека се доказ за политички мотивирано рушење, се огласи на својот Фејсбук профил, по повод протестите на вработените на Сеад Кочан, осомничен во случајот ,,Труст’’ кој што е во бегство. Според ...

Read More »

Наградена откако го испра Груевски во Канал5?

Менаџментот на телевизија Канал 5 вчера попладне донел одлука да ја смени Лидија Богатинова од позицијата главен уредник на телевизијата. На нејзино место назначена е новинарката Маја Дамјановска. Богатинова цели 10 години беше на оваа позиција во телевизијата а уредувачката политика што ја водеше беше фаворизирање на владејачката ВМРО-ДПМНЕ. Според извори од Канал 5, Богатинова добила директорска позиција но ингеренциите ...

Read More »

ПАНИКА ВО ДПМНЕ – ГУГЛ ЗНАЕ КОЛКУ ЛУЃЕ ИМАШЕ НА ПРОТЕСТОТ ВО СКОПЈЕ!

Вистинска паника владее во ВМРО-ДПМНЕ по разочарувачките факти за вчерашниот протест на кој очекуваа масовна посетеност од граѓаните, но присуство земаа само разочарувачки мал дел од партиското членство на ВМРО-ДПМНЕ. Бројките според провладините портали на чело со „Курир“ воопшто не се дека имало 100 000 граѓани, бидејќи според ГУГЛ и според официјалните методи на мерење на толпа, основното правило за ...

Read More »

Бетмен тврди дека Хан останал без зборови и дека победила нивната иницијатива?

Богдан Илиевски Јоханес Хан ја откажа планираната прес конференција. Нема поголема потврда за нашата заедничка победа!!! После 200.000 луѓе на улица, и Хан е без зборови. Борбата продолжува. Но, мириса… мириса на победа.

Read More »

Наместо 200 000 на Хан му се собраа 20 луѓе

Вработените во компаниите на Сеад Кочан, по кого е распишана меѓународна потерница, денеска од 13 до 14 часот се собраа пред седиштето на ЕУ во земјава за да протестираат и да бидат забележани од еврокомесарот за проширување Јоханес Хан, кој после пладне пристигна во Скопје. Претставници на Македонската асоцијација на новинари (МАН) денеска пред канцеларијата на ЕУ во Скопје му ...

Read More »

Заев: До 24 ќе има нова Влада

Се надевам дека до 24-ти март ќе имаме влада, рече денеска лидерот на СДСМ, Зоран Заев, по завршувањето на распитот во Јавното обвинителство, одговарајќи на новинарско прашање. – Јас реков дека очекувам поради тоа што знаете дека работите не зависат само од Заев, веројатно не зависат ниту од никој поединец. Можеби зависат од сите нас политичарите заедно. Јас би сакал ...

Read More »

Директорот што присилува ученици на протест јаде кривична од родител

Родител на ученик од прилепската гимназија „Мирче Ацев“ денеска поднесе кривична пријава против директорот Кире Николоски, кого учениците го обвинија пред два дена дека држи политички говор со цел да ги стимулира да одат на протестите против т.н. Тиранска платформа. Директорот Николоски е истакнат член на општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Прилеп. „Против директорот на гимназијата ‘Мирче Ацев’ од Прилеп ...

Read More »

(ВИДЕО) Ангелов остро ја осудува изјавата на албанската пратеничка Дода

Ние како партија веруваме дека изјавата на Ванхауте за федерализација како можно излезно решение за Република Македонија е дадена со добра намера, но чуствуваме дека треба да му укажеме нему и на другите добронамерници дека размислувањата и тенденциите за федерализација на Република Македонија не се соодветни и никако не можат да бидат решение за излез од длабоката политичка криза, пренесе ...

Read More »

(ФОТО) Боки 13 обезбеди кров за мајката од Кратово да живее со своите деца

Премногу сум возбудена, ова е прв пат во животот некој да направи нешто добро за мене, не знам како да се заблагодарам, вели за Фокус Драгица Јованова, жената која апелираше за покрив над глава и било каква работа, со цел да може да си ги земе децата од домот ,,11 Октомври’’ да живеат со неа. Таа вели дека нејзин ангел ...

Read More »
Close
WpCoderX